Німець проти німців. Чи повинно було все закінчитися мировою?

Author of the article: Iryna Ivasiv

1/8 Ліги Чемпіонів, 22:00 за Києвом, Енфілд. Хоча в даному випадку місце не є таким важливим. І Юрген Клопп це знає та говорить про це вголос на прес-конференціях.

Тренер розуміє, що навіть якщо самовіддача його підопічних є на височезному рівні, а якість гри підтверджує, що перед вами — топ-команда, то це все одно буде недостатнім виправданням перед уболівальниками. Нулі на табло від цього нікуди не зникнуть. Проте для Клоппа це буде лише стимулом нав’язувати свою гру супернику ще більше і таки дотиснути його на його ж території. Для Ковача ж це палка із двома кінцями. З одного боку, план-мінімум виконано. Нічия на виїзді, чого ж іще хотіти? З іншого, мюнхенці тепер абсолютно беззахисні перед можливістю результативної нічиєї у матчі-відповіді. А на Ліверпуль не діють такі речі, як непривітні уболівальники на Альянц Арені. Мерсисайдці вміють забивати багато і будь-де.

Баварія боялася. Команда грала здебільшого обережно, від оборони. Достатньо було лише трішки відкритися і спробувати іти на загострення, як Ліверпуль одразу ж контратакував. Причому до атак спокійно підключалися і захисники, як-от Робертсон та Матіп. В останнього, щоправда, не надто добре виходило замикати передачі, зате він незле справлявся зі своїми безпосередніми функціями. До прикладу, блокувати Клопового «синочка» із дортмундських часів йому вдавалося чудово. Загалом, мерсисайдці старалися намацати свій шлях до воріт вже не такого блискучого Ноєра через фланги. Деколи це супроводжувалося дальніми прострілами Робертсона чи хаотичними епізодами від Мане (як мінімум один хороший момент в першому таймі цей містер таки змарнував). Фірміно також подав надію через декілька моментів (і знову ж таки, у першому таймі). Мо Салах теж виробовував свою удачу біля воріт Ноєра, але виглядав якось скуто. Найнасиченішими для англійців видалися останні 10 хв першого тайму, а далі їхня активність різко пішла на спад. Лише Александер-Арнольд ще намагався задавати трохи темпу на правому фланзі.

Слабким місцем Ліверпуля, центром оборони, мюнхенці не зуміли скористатися. Якщо фрагментарно у першому таймі ще в’язалися якісь комбінації і навіть був один непоганий удар від Гнабрі, який змусив добряче понервувати Робертсона, то далі більшість потенційно небезпечних атак Баварії часто вже у зародку набували статус «потрачено». Згадайте, до прикладу, як Коман неодноразово губив м’ячі на рівному місці. Тому залишалося нарощувати відсоток володіння м’ячем за рахунок вузьких бокових передач, передач вперед-назад, гри назад на воротаря та сподіватися на кутові, яких у Баварії врешті й було більше ніж у господарів. Німці не поспішали. Вони повільно в’язали гру в центрі, поступово зміщуючись на чужу половину поля. Тим не менше, доволі обережна гра не врятувала від втрат. Перепало Кімміху, найкращому асистенту в Бундеслізі. Сам зазнав пошкодження, сам отримав за це жовту, сам не зіграє дома у матчі-відповіді (самостійний хлопчина, нічого не скажеш!). Це може стати ключовою втратою у домашньому матчі, якщо його якісно не замінить Рафінья.

Втім, у матчі-відповіді 13 березня картина може виглядати зовсім інакше. Мюнхенці своїм ніби-то мінімальним успіхом самі себе помістили між двох вогнів. Їм доведеться вибирати, що робити: далі скуто грати від оборони і надіятися на випадок, овертайми чи серію пенальті (на власному ж полі і перед своїми вболівальниками це виглядало б боягузливо) чи іти на загострення, таким чином жертвуючи стіною оборони і відкриваючи простір для контратак Ліверпуля? Думаю, вони оберуть друге. А у Клоппа своя дилема: надіятися далі виключно на «фактор Салаха», який може несподівано залягти на дно у серйозних матчах і якого тепер спільними зусиллями змогли заблокувати захисники та центральні хавбеки Баварії, чи зебезпечити якісний тил «золотому трикутнику» Мане-Фірміно-Салах? Знову ж таки, більше схиляюся до другого варіанту.

Зараз це лише здогадки. А от справжню тактику Ковача та Клоппа ми зможемо побачити вже на Альянц Арені. І чомусь в мене немає сумнівів, що ця гра буде яскравішою ніж перша.