«Римські неканікули»

9.03.2018

Author of the article: Iryna Ivasiv

Останнім часом до київського Динамо було багато претензій. Після сумнівного проходження стадії 1/16 фіналу Ліги Європи навіть фанатам киян довелося визнати — справа тут далеко не у класі гри, а в елементарній удачі. Запитання були до прісної гри Динамо проти греків, до «брудних» неточних пасів і, зокрема, до помилок Гармаша, Морозюка, Мораеса та інших, кожна з яких могла стати фатальною. Критика перепала і на адресу головного тренера, Олександра Хацкевича. Тому перед першим матчем 1/8 фіналу проти Лаціо ні букмекери, ні експерти, ані навіть вболівальники не були настроєні надто оптимістично. А що ж щодо самих футболістів?

Обидві команди одразу кинулися в бій, проте змогли зберегти структурованість, не створюючи хаосу. Гармаш старається не марнувати часу і пробиває, проте неточно. Була помітною і робота 19-річного Шапаренка, який старався встигати всюди і, зокрема, підключатися до атак. Хоча брак досвіду таки дається взнаки, тому він, наприклад, не зумів дотягнутися до непоганої передачі Морозюка і перевести її у потенційно небезпечний момент для Лаціо. Проте в атаці у Динамо таки вже проглядалася спроба діяти згуртовано і тактично — трикутник Морозюк-Шапаренко-Циганков має великий потенціал стати міцною та ефективною зв’язкою, тому його потрібно лише зміцнювати. Пізніше на 37 хвилині матчу їм навіть вдалося провести досить непогану контратаку, яка супроводжувалася швидкими пасами, але втім вкінці скомкалася та розконцентрувалася. 

Оборона теж стала значно злагодженішою у порівнянні із матчами проти АЕКу. І справа тут не тільки у більшій стійкості та чіткості, але й у швидшій реакції. Прикладом цьому є те, як Микита Бурда у падінні зумів захистити ворота на 28 хвилині матчу.

Окремо варто відзначити той креатив, який демонстрував Бєсєдін і особливо Циганков. І хоча в першому безгольовому таймі фінти і бажання діяти нестандартно не завжди виправдовували себе (наприклад, Бєсєдін через це міг просто перетримати, а потім і втратити м’яч, як на 35-ій хвилині), то в другій половині матчу ця робота таки принесе свої плоди.

Динамо серйозно активізовується на кінець тайму. Проте це мало і зворотню сторону — за фол Піваріча проти Андресона перший отримує жовту. До того ж, трохи згодом марнує кутовий, пробиваючи занадто високо.

Другий тайм був демонстрацією скоріше не битв тактик, а битв характерів. І перш за все, команди показали майстер-клас, як за 2 хвилини забити 2 голи. На 52-ій хвилині Циганков забиває направду дивний гол! Те, про що я і говорила — несподівані дії в останній вирішальний момент часто можуть спрацювати. Віктор прийняв м’яч та, імовірно, спершу хотів віддати пас партнерові, але в останню мить передумав, зробивши собі скидку на іншу ногу і забив п’ятою! 

Проте не довгою була радість динамівців. Дуже скоро Андерсону вдається обійти весь їхній захист і віддати пас на Чіро Іммобіле. Найкращий бомбардир серії А, звісно ж, не розгубився і забив на 54-ій. Після цього на наступних 10 хвилин котроль за грою перебирають на себе італійці. Під таким тиском Динамо не витримує і Андерсон, який перед тим віддав гольову передачу, тепер і сам забиває гол на 62-ій хвилині матчу. За кілька хвилин Піваріч марнує свій другий непоганий шанс і Динамо знову ризикує потрапити у немилість українських вболівальників, які швидко забувають хороші моменти, якщо вони не призводять до хороших результатів. Боячись такого розвитку подій, у киян знову включається креативна бригада на чолі із Циганковим. Завдяки їхнім діям вдалося трохи послабити тиск та розконцентрувати Лаціо. На мить втративши пильність, італійці пропускають дальній удар від Жуніора Мораеса на 78-ій хвилині матчу. Далі із заміни виходить Нані і римляни переходять більше на схему захисту, із обережністю ставлячись до запалу Динамо. 

Напевно, варто згадати і про подвиги воротаря синьо-білих. Бойко неодноразово за матч доводилося парирувати гострі моменти, особливо під кінець. На 88-ій хвилині Денис знівелював штрафний Лаціо, який був призначений за фол проти Іммобіле. Проте, ловлячи м’яч, воротар Динамо і сам постраждав, невдало приземлившись на газон. Голкіперові навіть знадобилася допомога медиків. Майже відразу ж після того Бойко отримує жовту картку із невідомих причин (особисто для мене, як і для воротаря Динамо, це дуже незрозумілий момент). Денис просто переставив м’яч на метр вбік, після того як арбітр встановив його на лінію. Можливо, пора нам всім переглянути ще раз футбольні правила, раптом ми щось пропустили? :) Тим не менше, повертаючись до попередньо сказаного, Бойко відіграв матч добре, рятуючи ворота, особливо в останні хвилини матчу.

 За затримки у матчі, суддею було додано спершу 3 хвилини, а потім продовжено до чотирьох. І це був направду валідольний відрізок часу! Спершу кияни зі всієї сили пішли вперед, виграючи повітря у римлян. Але коли вже мав би лунати фінальний свисток, арбітр чомусь вирішив продовжити матч до 96 хвилин. І поки фанати Динамо напружено чекали завершення матчу, Іммобіле ледь не забиває гол на 96 хвилині, проте, на щастя, влучає у стійку. Лише після цього суддя завершує матч, який таки приносить Динамо результативну нічию.

І все було б ще краще, якби Гармаш, який і так вже пропускає матч-відповідь у Києві через те, що отримав жовту і в цій грі, вкотре не вирішив поговорити із головним арбітром. Як ви вже знаєте, добром це не закінчилося і Денис отримує червону уже після завершення гри!Думаю, керівництву пора провести серйозну розмову із цим футболістом.

А всім вболівальникам бажаю хорошого весняного настрою і тільки позитивних емоцій від футболу!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *