А де зараз наші?

24.01.2018

Author of the article: Iryna Ivasiv


Міжсезоння завжди є своєрідним періодом очікування та перезавантаження в футбольному світі. І поки ми пильно стежимо за трансферами (подекуди скандальними і неочікуваними), світові футбольні експерти вже встигли підбити підсумки за першу половину сезону, склавши свої рейтинги.


Поки номер один у таких списках майже завжди зайнятий мадридським «Реалом» і деколи «Барселоною», українські футбольні клуби також намагаються поборотися за престижні “топи”.

Отже, у рейтингу клубів УЄФА за поточний сезон донецький «Шахтар» посідає 13 сходинку. Наступний український клуб у цьому списку — київське «Динамо», що розмістилося на 26 позиції.

Що цікаво, якщо взяти показники команд за останні 5 сезонів, то ситуація виглядає трохи інакше.

«Шахтар» займає вже 15, а не 13 місце, а от «Динамо» навпаки піднімається на 4 позиції, посідаючи 22 місце.


За цих умов «Дніпро», третя українська команда в рейтингу, займає 42 сходинку. Проте найбільший прогрес за сезон зробила луганська «Зоря», адже за показниками останніх 5 сезонів команда не входила навіть в топ-100, розмістившись на 133 позиції. А за результатами поточного сезону луганці уже на 65 місці.

У світовому рейтингу футбольних клубів, оновленому лише 3 дні тому, для гірників ситуація стабільна — 15 місце. А от у «Динамо» справи трохи гірші, лише 34 позиція.

Не надто високо оцінив наші команди на міжнародній арені відомий аналітичний ресурс FiveThirtyEight, дані якого оновлюються щоденно. Серед 453 команд зі всього світу «Шахтар» і «Динамо» скромно розмістилися на 30 та 43 місці відповідно. «Зоря» ж узагалі тут лише потрапила у кращу половину зі своїм 215 місцем.

Проте найбільша увага в українських спортивних медіа чомусь сконцентрувалася навколо доволі сумнівного рейтингу IFFHS, який ніби-то складається на основі не лише одного чи кількох сезонів, а за весь час існування клубів загалом. Донецький «Шахтар» у цьому «рейтингу за всю футбольну історію» вперше поступається киянам. «Динамо» тут знаходиться на 27 позиції, а «Шахтар» на 33. Найцікавіше те, що минулого року рейтинг виглядав абсолютно інакше. Гірники взагалі входили в топ-5 найкращих клубів світу, а динамівців «віднесло» аж на 139 місце. Для «Зорі» ж ситуація лише погіршилася, оскільки у даному списку команда зайняла рекордно низьку позицію — 274, понизившись із також невисокого 247 місця у порівнянні з минулим сезоном. До речі, перше місце у рейтингу як і зазвичай посідає «Реал Мадрид», а от срібним призером неочікувано став бразильський «Греміо», піднявшись із 34 сходинки за останній сезон. Загалом, об’єктивність даної організації та складені нею рейтинги критикує цілий ряд світових футбольних експертів та авторитетних спортивних ЗМІ. Німецький журнал Spiegel взагалі називає главу організації Альфредо Пеге «божевільним фанатиком», а саму IFFHS — «сумнівною конторою».

Отже, такі справи у наших команд на європейській та міжнародній арені. Можна сперечатися щодо об‘єктивності аналізу та підбору статистичних даних у рейтингах, «занизили чи завищили» місця певним клубам. Проте я вірю, що футбол — наука не точна, а отже любов фанатів до своїх клубів не вимірюється відсотками, очками чи місцями. Тому підтримуйте свої улюблені команди не залежно від рейтингів і статистики ;)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *