Шахтар — Манчестер Сіті. Це реванш, бейбі

7.12.2017

Author of the article: Iryna Ivasiv

Пам’ятаєте, я недавно писала щось про видовищний матч, гідний реванш і сюрпризи? Забудьте! :) Це було тому, що я ще не встигла подивитися сьогоднішнього матчу. На відміну від випадку із Баварією та ПСЖ, для Шахтаря ця гра була трохи принциповішою, своєрідним тестом на характер. А от те, що я говорила про роль статистики у попередній статті, можете не забувати :)

На емоціях писати багато не вийде. Проте просто так, для загальної картини, щоб ви могли усвідомити весь масштаб перемоги. Маємо Шахтар, нашу найкращу команду, єдиного українського представника в Лізі Чемпіонів, на чиїх гравців полюють агенти топових клубів. І маємо суперника — Манчестер Сіті, який на даний момент є найкращим клубом АПЛ і який добряче випереджає в турнірній таблиці інших грандів, таких як Манчестер Юнайтед, Челсі, Ліверпуль, Арсенал. Їх тренує один із найкращих тренерів сучасності, Хосеп Гвардіола, що славиться своєю здатністю вибудовувати ідеальні стратегії. Серед гравців багато зірок і один із них — Серхіо Агуеро, якого вважають чи не найкращим бомбардиром АПЛ. І контрольний постріл — вони вже вигравали в Шахтаря у вересні з рахунком 2:0 у себе вдома.

Проте це не стало демотиватором для гірників. Фонсека вирішив не займати виключно оборонну позицію, змушуючи навіть лінію захисту не осідати назад, а рухатися. Шахтар уже з перших хвилин серйозно кинувся в бій і досить швидко нащупав свій шлях до воріт городян через лівий фланг. Дуже активним був Тайсон, який, не зважаючи на пошкодження, створив безліч моментів і змусив Едерсона добряче понервуватися. Не менш рухливим був і Марлос, який часто створював моменти, брав багато на себе і врешті був головним асистентом цього матчу, віддавши 2 гольові передачі. Загалом, перший тайм був просто неймовірно насиченим, атака чергувалася контратакою. Впродовж першого тайму було завдано 10 ударів, з яких половина у площину воріт. І, звісно ж, самі голи. Забивали Бернард (це його 3-ій гол в 6 матчах групового етапу) та Ісмаілі з інтервалом у 6 хвилин. І врахуйте, усе це відбулося, коли Манчестер Сіті контролював м’яч на 62%, і при тому, що Шахтар не звик до такої переваги у володінні! Ось що можна витиснути із решти 38%, вчіться! :)) Хлопці показали, що значить по-справжньому виходити із зони комфорту і як правильно нервувати сеньйора Гвардіолу :)).

У другому таймі ситуація трохи змінилася на користь Ман Сіті. Вони почали більше нав’язувати гру і атакувати. А ще, мінусом для гірників стала вимушена заміна пошкодженого Ісмаілі на Азеведо, що не може похвалитися великою кількістю ігрової практики. Хоча, врешті хвилювання видалися марними, адже Тайсон із Азеведо за кілька хвилин непогано зігралися, провівши на пару непогану контратаку. Також моменти створювали Фред, Феррейра і навіть Бутко з Ракицьким, дотримуючись настанов Фонсеки щодо “високого захисту”. Ну у суперників особливою настирливістю відзначався Жезус, чиї удари час від часу мусів парирувати П’ятов. Як і передбачалося, зірковий час городян традиційно настав на останніх хвилинах. Проте із гри їм так і не вдалося забити, а сталося це із пенальті. Бутко збив із ніг жорстким підкатом у штрафному майданчику Жезуса, після чого Агуеро реалізовує пенальті. Настрій Буткові покращив хіба тренер Сіті, подавши йому м’яча, після того як той вийшов за межі поля (як на мене, це навіть краще за автограф :) ).

В цілому гра нагадувала складну версію “хрестиків-нуликів”, коли гравці вичікують на помилку суперника і намагаються нею якнайкраще скористатися. Так і був забитий гол Ісмаілі, коли Едерсон вийшов занадто далеко із воротарського майданчика. Так ледь не був забитий гол Жезусом у порожні ворота Шахтаря у першому таймі. Але, на щастя, наша команда продемонтрувала чудову витримку і справжній футбольний характер, що дозволили нам грати на рівні зі світовим грандом і перемогти! Респект “Зорро” Фонсеці, який зумів знайти чудовий баланс між пристосуванням та нав’язуванням своєї гри і гідно протиставив свою тактику тактиці легендарного Гвардіоли. Шахтар по-спражньому заслужив на весняне продовження Ліги Чемпіонів!

Отже, вірте до кінця і вболівайте за наших! Любіть і підтримуйте наш футбол! Всім хорошого продовження тижня :))