6 тур Ліги Чемпіонів. Баварія — ПСЖ (3:1)

6.12.2017

Author of the article: Iryna Ivasiv


Грудень. Після цього слова вже традиційним потоком свідомості біжить ланцюжок із ялинок-подарунків-дедлайнів-сесій-цілого вагону свят. А для шанувальників футболу ще й приємні бонуси — завершальний тур Ліги Чемпіонів, останні матчі першої половини сезонів внутрішніх чемпіонатів (особливо щастить фанатам АПЛ із традиційною різдвяно-футбольною гонкою Boxing day), а також незабаром Золотий м’яч і відкриття зимового трансферного вікна з його пристрастями, інтригами та розслідуваннями :). Проте сьогодні я таки наважилася говорити про Лігу Чемпіонів (нарешті!).

Всі ми вже встигли навчитися у мінливої футбольної реальності, що останні тури часто бувають вирішальними. А навіть якщо і ні, то вони точно запам’ятовуються більше, ніж всі попередні, адже мозок фаната автоматично налаштований на повне поглинання ліго-чемпіонівської інформації, щоб мати що згадувати аж до весни.

Так і сталося із вчорашнім матчем. Баварія — ПСЖ. На перший погляд, все тут зрозуміло — два головні фаворити групи B просто розділили престол першості, перед тим добряче пом’явши суперників, особливо це стосується ПСЖ із його розгромними астрономічними рахунками. Було цікаво лише чи зробить Баварія реванш за свою поразку в Парижі? А враховуючи, що останнім часом за німецьким і французьким футболом я стежила лише крадькома, то матч мав усі шанси мене здивувати.

І перший сюрприз чекав уже під час оголошення стартових складів. Баварія. Впізнавши Роберта Левандовскі з його незвичним кольором волосся, єдине питання, яке виникало в голові, цитуючи пісню Сальваторе Адамо, “As tu vu Manuel?” І справді, де той, хто гідно перейняв спадок Ікера Касільяса, ставши одним із найкращих вортарів світу (якщо й не найкращим)? Проте у воротах стояв Ульрайх, заміняючи травмованого номера 1. Не знаю, що Баварія робить зі своїми воротарями, але і цей хлопчина виглядав просто блискуче, граючи схоже на стиль Ноєра. Ульрайх в цьому матчі точно не відпочивав. Якщо спроби Неймара просто трохи лоскотали йому нерви, то Кіліан Мбаппе добряче зачастив до воріт Баварії, змушуючи воротаря демонстувати свої найкращі скіли.

Щодо польових гравців, то тут все ще цікавіше. Французький десант у складі німецької Баварії (к-колабораціоністи :) ), а саме Рібері, Коман та Толіссо виглядали дуже яскраво. Особливо останній відзначався особливою активністю, у результаті чого і оформив дубль (по 1 голу в кожному таймі). А ще до того голом відзначився Левандовскі на 8 хвилині, пізніше маючи всі шанси також оформити дубль. Щодо Баварії в цілому, то була чіткість, злагодженість, продуманість і тактичність в усьому. І в замінах також. Саме тому, ще одним приємним сюрпризом було побачити відразу двох капітанів Баварії за один матч (на 67 хвилині Мюллер замінив Рібері). Особисто склалося враження, що Юпп Хайнкес ставив більше на комбінаційний футбол та командну цілісність, ніж на індивідуальну виконавчість.

А тепер візьмемо протилежну “діаспору”. Німецький “партизан” Юліан Дракслер то і справа, що залягав у підпілля і лише в поодиноких випадках виринав на поверхню, наче привид, зваливши всю центральну лінію на плечі молоденького таланта, Адріана Раб’є (майже реінкарнація Давіда Луїса, чисто зовнішньо :) ). Зірковий напад ПСЖ також виглядав не так стабільно, як в попередніх матчах. Як на мене, Кавані взагалі сильно не вирізнявся в цьому матчі. Неймар ще адаптовується, прощупуючи грунт і пробиваючи мимо (досі важко звикнути, що остання буквочка легендарного тріо MSN вписалася в нове елітне MKN). От лише Мбаппе, як я вже зазначала вище, своєю постійною наполегливістю добився свого, відзначившись на 50-ій хвилині єдиним для ПСЖ голом (ще один неймовірний молодий талант, подумати лишень, 18 років!). Щодо тактики, то, якщо чесно, очікувалося, що Унаї Емері протиставить тренеру Баварії щось амбітніше і ефективніше, ніж те, що ми побачили в реальності. Таке враження, що команда, яка в цьому сезоні Ліги Чемпіонів не пропускала більше 1 гола за гру, тепер не мала навіть плану Б! Ефективних замін не було проведено, а формальна статистична перевага (наприклад, володіння м’ячем доходило до 60%) не дала бажаних результатів. Вкотре переконуюся, що футбол  — не точна наука, і логіка статистики тут не завжди працює.

Загалом, матч був видовищним, результативність дуже порадувала (а це таки найрезультативніший матч вечора вівторка!). Гра була напруженою, це навіть видно по кількості фолів та жовтих карток і темпові гри. Проте, як влучно зазначив коментатор телеканалу Футбол ½, ПСЖ все ж відзначалося певною інертністю. І хоча реванш Баварії був не повним (пригадаймо, в Парижі вони програли із різницею в три м’ячі), вони поставили яскраву крапку в груповому етапі Ліги Чемпіонів сезону 2017/2018

Ну що ж, хорошого всім настрою, дивіться футбол, а не всяке сміття по ТБ :)) А тим часом, футбольна середа триває.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *